spacer.png, 0 kB
BİLGİN İLAÇLAMA 22 ŞUBESİ İLE SEKTÖRÜNDE LİDER KURULUŞ
spacer.png, 0 kB
 

Deri Böceği ilaçlama

  

DERİ BÖCEĞİ ( DERMESTİDAE )

  

Deri böceklerinin rengi siyah, sarımsı, kahverengi ve beneklidir. Vücudu tüylerle kaplıdır. Kanatlı bir haşere türüdür ve ömürleri ortalama 1 yıldır. Deri böcekleri sıcak ortamları severler bu nedenle havaların ısınmasıyla ortaya çıkarlar. Deri böceklerinin insanlar için en zararlı olanı dermestes maculatus adıyla bilinenidir ve bu tür deri böcekleri insanlara zarar verirler. Deri böcekleri evlerde deri, hayvan, yün gibi kullanılan eşyaları kemirerek zarar verirler.

Deri böcekleri insanlarda uyuz denilen hastalığın oluşmasına neden olurlar. 

  

 

 

UYUZ HASTALIĞI 

Uyuz hastalığını oluşturan deri böceğinin boyu 2-3 mm büyüklüğündedir. İnsan vücudunda deri altına yerleşerek delik ve tüneller açarak ilerler. Genellikle koltuk altı, el ve ayak parmakları arasına yerleşir. Yerleştiği bu bölgelerde yoğun bir kaşınma hissi oluşmasına sebep olur. Bu kaşınma deri böceğinin bırakmış olduğu uyuz paraziti suyundan dolayıdır. Vücudumuzun diğer kısımlarına bulaşmasına ve bu bölgelerinde kaşınmasına sebep olur.

Uyuz böceği bulaşan insanların en kısa zamanda doktora başvurmaları gerekir. Aynı zamanda kişi doktor kontrolünde tedavi edilirken, yaşadığı alanda aynı şekilde alanında uzman ilaçlama firmaları tarafından periyodik olarak, deri böceğinin tamamen yok olduğundan emin olana kadar ilaçlama yapılmalıdır.

 

 

 İÇERİK İLE İLGİLİ ANAHTA KELİMELER

deri böceği, deri böcekleri, deri böceği ilaçlama, deri böceği ilaçlaması, deri böceği ilaçlama şirketleri, deri böceği ilaçlama servisleri, deri böceği ilaçlama firmaları, deri böceği ilaçlama istanbul, deri böceği ilaçlama izmir, deri böceği ilaçlama izmit, deri böceği hakkında bilgi, deri böceği nasıldır, deri böceği nasıl beslenir, deri böceği bulaşıcı mı, deri böceği ısırır mı, deri böceği zararları, deri böceği hastalıkları, deri böceği ile mücadele, evde deri böceği, deri böceği eşyalara zarar verir mi, deri böceğinden korunmak, deri böceği ilacı, deri böceği ilaçları, deri böceği çoğalması, deri böceği türleri, ekonomik fiyatlara deri böceği ilaçlama, ucuza deri böceği ilaçlama, en ucuz deri böceği ilaçlama, uygun fiyatlara deri böceği ilaçlama, deri böceği ile mücadele etmek, deri böcekleriyle mücadele etmek, deri böceği mücadelesi,

BÖCEK VE HAŞERE İLAÇLAMA HAKKINDA GENEL BİLGİLER.      Kullanılacak ilaçlar kalıcı özelliktedir.
     İlaçlamalarımız  ziraat mühendislerimiz kontrolünde uzman ekiplerimiz tarafından hazırlanmaktadır.  
     Kullandığımız ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olup insan sağlığına  herhangi bir etkisi yoktur.
     İlaçlama sizin tarafınızdan belirlenen gün ve saatte yapılacaktır.
     İlaçlama ile ilgili servis raporumuz ve resmi sertifikamız ilaçlama teknisyenimiz tarafından size teslim edilecektir.


spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB
spacer.png, 0 kB